Solárny ohrev vody

Ohrev vody vo väčšine domácností spotrebuje asi 20% všetkej energie. Ohrev vody je tak veľmi významným žrútom energie, na ktorom sa ale dá veľa ušetriť vďaka solárnej energie. Teplú vodu potrebuje každý človek každý deň.

SOLAR KERBEROS ROČNE UŠETRÍ PRIBLIŽNE 75% NÁKLADOV NA OHREV VODY

  • bez búrania a výmeny bojleru
  • český vývoj a výroba
  • možnosť čerpania dotácií
  • až 50 tisíc litrov teplej vody ročne
  • moderná technológia
  • rýchla návratnosť – dlhá životnosť
  • bez zmluvy s distribútorom
  • overené zákazníkmi z celého sveta

 

BEZ BÚRANIA A VÝMENY BOJLERU
Systém Solar Kerberos sú fotovoltaické panely prepojené s jednotkou Kerberos a bojlerom len dvomi tenkými, ohybnými káblami. Preto je inštalácia jednoduchá a čistá – nie je nutné sekať žľaby pre trubky, ako je to u fototermických systémov. Solar Kerberos funguje s bežnými elektrickými bojlermi, takže ak máte taký, čo Vám vyhovuje jeho objem, môžete si ho nechať a investícia sa o to zníži.

ČESKÝ VÝVOJ A VÝROBA
Firma UNITES Systems, a.s., výrobca systému Solar Kerberos, je na trhu už od roku 1991. Vývoj aj výroba prebieha v ČR, vďaka tomu je možné pružne reagovať na požiadavky trhu aj požiadavky našich zákazníkov. Našou prioritou je kvalita a spokojný zákazník.

MOŽNOSŤ ČERPANIA DOTÁCIE – RÝCHLA NÁVRATNOSŤ, DLHÁ ŽIVOTNOSŤ
Systém šetrí na jednej z najväčšej spotreby domácnosti – ohrev vody. V našich klimatických podmienkach Vám Solar Kerberos ušetrí cca 2,5 MWh za rok.

Zjednodušene platí, že čím viac vody spotrebujete, tým rýchlejšie sa Vám investícia vráti. Životnosť systému vysoko prevyšuje dobu jeho návratnosti.

MODERNÁ TECHNOLÓGIA
Systém je používaný v kombinácii s najmodernejšími FV panelmi, obsahuje menič s MPPT technológiou, ktorá optimalizuje jeho výkon. Vďaka prehľadnému dotykovému displeju je ovládanie intuitívne, okrem toho môže užívateľ sledovať informácie o tom, koľko energie systém ušetril. Výhodou systému je, že ho je možné využiť takmer u všetkých bežných typov bojlerov.

BEZ ZMLUVY S DISTRIBÚCIOU
Solar Kerberos neobsahuje striedač (nie je pre fotovoltaický ohrev vody potrebný) a jeho fotovoltaická časť nie je nijako pripojená do siete. Pracuje v ostrovnom režime, preto nie je potrebná zmluva s distribútorom elektrickej energie. To je jeden z veľkých benefitov systému – ušetrí sa veľa administratívy, ale výhoda ostrovného systému je i v tom, že je ho možné nainštalovať aj tam, kde distribútor iné nové fotovoltaické zdroje nepovolil (napr. z dôvodu preťaženia distribučnej siete).

OVERENÉ ZÁKAZNÍKMI Z CELÉHO SVETA
Solar Kerberos ohrieva vodu od roku 2013. Za túto dobu získal zákazníkov po celom svete. Veľký záujem o neho je v krajinách ako je Taliansko, Portugalsko, Nemecko.